تبلیغات


بررسی ویژگی های نرم افزار مجازی سازی وی ام ویر -- 66932688

 ویژگی های منحصر بفرد VMware

 vMotion:

یکی از جذاب‌ترین امکاناتی که vSphere به شما می‌دهد این است که شما می‌توانید یک OS مجازی را در حالیکه روشن و در حال سرویس دادن هست، بصورت اتوماتیک یا دستی از روی یک سرور فیزیکی (ESX) به روی یک سرور فیزیکی (ESX) دیگر و بدون قطع سرویس و یا Downtime‌ای در عرض چند ثانیه منتقل کنید. بطوریکه کاربر هیچ تغییر و یا مشکلی احساس نکند! (بدون ازدست دادن حتی یک Packet)

  Storage vMotion:

از دیگر امکانات جالب vSphere 4 این است که شما می‌توانید یک OS مجازی را درحالیکه روشن و در حال سرویس دادن هست، بصورت اتوماتیک یا دستی از روی یک Storage (محلی که OS‌های مجازی ذخیره شده اند) به روی یک Storage دیگر و بدون هیچ گونه احساس قطعی سرویس از سوی کاربران و بصورت کاملا Online منتقل کنید.

 Distributed Power Manager (DPM):

بسیاری از ما در شرکتها و یا سازمانهایی کار می‌کنیم که پس از پایان ساعات کاری، دیگر کاربری در آنجا نیست که بخواهد از سرویسهای شبکه استفاده کند و یا کاربران کمی ‌وجود دارند. اما با این حال سرورهای ما تا صبح روز بعد روشن مانده و در حال مصرف برق هستند. همچنین دستگاههای خنک کننده نیز باید در طول این زمان با تمام قدرت به کار خود ادامه دهند. تکنولوژی DPM می‌تواند در هنگامیکه بار روی سرورها کم می‌شود،بصورت اتوماتیک آنها را به یک یا چند ESX Server مشخص منتقل نموده و بقیه ESX‌ها را تا زمانی که مجددا به آنها نیاز شود خاموش نگه‌دارد که این موضوع تاثیر بسیار زیادی در میزان برق مصرفی و همچنین افزایش عمر مفید سرورها و هزینه نگهداری آنها خواهد داشت.

 VMware High Availability (HA) و VMware Fault Tolerance:

فرض کنید یکی از سرورهای فیزیکی میزبان (ESX Server) شما دچار مشکل می‌شود و یا میزان بار (Utilization) روی آن بسیار بالا می‌رود. در این حالت اتفاقی که می‌افتد این است که VMware با استفاده از تکنولوژی HA خود باعث می‌شود تا OSهایی که در حال کار بر روی آن ESX می‌باشند، بوسیله قابلیت vMotion بصورت اتوماتیک به یک ESX Server دیگر که منابع (مثل CPU و RAM ) در دسترس بیشتری دارد، منتقل شده و در نتیجه نیاز آن تامین شود و هیچ اختلالی در سرویس دهی آن OSها به وجود نیاید. همچنین با قابلیت ساخت یک Snapshot بصورت Live بر روی یک ESX Server و Storage دیگر این امکان وجود دارد تا در هر لحظه سرور جایگزین بصورت بدون وقفه در مدار قرار گیرد.

 VMware Distributed Resource Scheduler:

فرض کنید روی سرور فیزیکی میزبان (ESX Server) چندین OS مجازی دارید که منابع ESX Server میزبان (مثل CPU و RAM ) به نسبت مشخصی بین آنها تقسیم شده است. حال اگر یکی از OS‌های مجازی با کمبود RAM و یا CPU مواجه شود، در حالیکه سایر OSهای مجازی از تمام RAM و CPU اختصاص یافته شده خود به طور کامل استفاده نکرده اند، در این حالت DRS به میزان مورد نیاز برای OS اول از سایر ماشینهاRAM و یا ‍CPU قرض گرفته و نیاز آن را بصورت اتوماتیک در کسری از ثانیه تامین می‌نماید و با پایان کار آنرا در اختیار سایرین قرار می‌دهد. حال اگر RAM و CPU خالی به مقدار مورد نیاز یافت نشد، با کمک قابلیت vMotion ، OS مذبور را بروی ESX Server دیگر که صاحب منابع کافی است منتقل می‌نماید و در تمام این مراحل کابران استفاده کننده از OS‌های مجازی، هیچ تغییری را در حین کار حس نخواهند کرد.

VM Update Manager:

این قابلیت به شما اجازه می‌دهد که بتوانید تمامی‌ESX‌ها و OS‌های روی آنها را به راحتی Update/Patch نمایید.

VMware Data Recovery:

این قابلیت یک سیستم Backup گیری و بازیابی اطلاعات مخصوص VMware بدون نیاز و وابستگی به Agent است که امکان تهیه انواع Backup‌ها از Virtual Machine‌ها را فراهم می‌نماید.

 vCenter:

شما می‌توانید با استفاده از این برنامه، بصورت مرکزی تمامی ‌سرورهای خود را مدیریت کرده، به کنسول‌های آنها دسترسی داشته باشید و تمامی‌اطلاعات، log‌ها و دیگر موارد را بررسی نمایید.

برای تمام قابلیتهای فوق مثل vMotion و غیره وجود vCenter الزامیست.

بطور خلاصه باید گفت که حرکت به سمت Virtualizationیعنی حرکت به سمت:

- کاهش دادن هزینه‌های راه اندازی

- کاهش دادن هزینه‌های پشتیبانی

- امکان استفاده کامل از منابع موجود در شبکه

- کاهش زمان Downtime

- کاهش میزان مصرف برق

- کاهش دادن فضای مورد نیاز

- و در نهایت همگام شدن با تکنولوژی روز دنیا و کمک به حفظ محیط زیست

 


لطفا جهت دریافت قیمت با واحد فروش نرم افزار شرکت آلما شبکه تماس حاصل فرمایید

 تلفن تماس:6693263566932688
www.almanetco.com

www.almanet.ir

www.almanetco.ir

www.antivirus-alma.com

almashabakepardaz.mihanblog.com

Telegram.me/alma_networkمنبع این نوشته : منبع